STEP

Doskonały dźwięk to nie kwestia wielkości, ale z pewnością dostojności. A kolumny STEP prezentują się dostojnie od momentu powstania AUDIO PHYSIC. W ciągu ostatnich 35 lat niestrudzenie kontynuowaliśmy dalszy rozwój tego modelu. Silne przyjęcie tych głośników wśród miłośników muzyki, nie wspominając o licznych krajowych i międzynarodowych nagrodach, podkreślają wysoką klasę tych urządzeń.

Teraz wraz z nowym STEPem na scenę wkracza najbardziej dojrzały model STEPa, który nadaje pojęciu głośnika kompaktowego zupełnie nowy wymiar.

Nie wszystkie pomieszczenia oferują wystarczająco dużo miejsca na ustawienie głośników stojących. Przyciśnięte do ściany lub wręcz zepchnięte w kąt, w większości przypadków grają znacznie poniżej swoich możliwości dźwiękowych. Z drugiej strony, duże głośniki w małych pomieszczeniach nie zawsze są godne polecenia, ponieważ przy niskich częstotliwościach - bardziej niż głośniki kompaktowe - mają tendencję do wytwarzania trybów pomieszczenia, a tym samym wysoce niepokojących rezonansów, które mogą być słyszalne jako efekty dronów. Co więcej, jest wielu melomanów o purystycznym podejściu, którzy cenią sobie głośniki kompaktowe nie tylko dlatego, że zajmują mniejszą powierzchnię.

Pod względem stylistyki STEP jest wierny tradycji swoich poprzedników, ale zaprojektowaliśmy go od nowa z tą samą pasją, którą poświęcamy topowym modelom AUDIO PHYSIC. STEP s korzystają z technologicznych spostrzeżeń, które zebraliśmy podczas rozwoju topowych modeli. Dlatego też wyposażone są w ekskluzywne głośniki wysokotonowe HHCT IIII oraz nowe dla jubileuszowego STEP-a głośniki średniotonowe HHCM III, których wierność wykracza daleko poza zakres słyszalny. Najlepsze warunki dla doskonałej wierności pulsu.

Układ zawieszenia i kosz chassis są od siebie mechanicznie odsprzęgnięte w radykalnej konstrukcji z hiper-holograficznym chassis stożkowym. Rezonans szkodliwy dla dźwięku z powodu mikrowibracji jest w ten sposób zwalczany tam, gdzie powstaje i skutecznie redukowany. Przyszłościowe chassis HHCM III robi również różnicę na niskich średnich tonach. Rezultatem jest dramatyczny wzrost precyzji i dbałości o szczegóły. Najbardziej skomplikowane drgania vibrato czy delikatne migotanie gasnącej struny harfy to prawdziwe wyzwania dla każdego głośnika. STEP wyłuskuje najbardziej skomplikowane szczegóły z muzycznego gąszczu jak z dziecinnej zabawy, nie brzmiąc przy tym technicznie sztucznie. Odtwarzają skomplikowany materiał muzyczny w sposób spokojny, opanowany i bezkompromisowy - akustyczne szkła powiększające w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Specjalny kształt obudowy nadaje STEP-om nie tylko nowoczesny, ponadczasowy wygląd, ale również redukuje fale stojące we wnętrzu głośników. Fale stojące zagrażają przede wszystkim wyrazistej reprodukcji średnich tonów. Ponadto, pianka ceramiczna redukuje rezonans we wnętrzu STEP . Ten niezwykle sztywny materiał o otwartych porach w przenośni przejmuje funkcję labiryntu. Szum akustyczny nieuchronnie emitowany z chassis do wnętrza obudowy zasadniczo ginie w porach, przez co ulega ogromnej redukcji mocy i nie może już wpływać na dźwięk. Tradycyjne materiały izolacyjne nawet nie zbliżają się do osiągnięcia tego efektu.

Lekkie pochylenie korpusu obudowy do tyłu równoważy różnice fazowe pomiędzy średnim i wysokim zakresem. Niskie przetworniki średnio- i wysokotonowe są umieszczone równo z przednim panelem. Efekty deformacji, które mogą prowadzić do nerwowego brzmienia nie mają szans.

Dodatkowy istotny wkład w naturalne brzmienie ma zaprojektowana na nowo zwrotnica ze starannie dobranymi komponentami. Okablowanie wewnętrzne, jak również wysokiej jakości terminal sterujący WBT™, mechanicznie odsprzęgnięty od obudowy, są również częścią koordynacji tonalnej. Suma tych wszystkich szczegółów prowadzi do oszałamiającej dbałości o szczegóły i jednorodności, która zachwyci wymagającego audiofila. Nie tylko dzięki równowadze tonalnej i imponującym możliwościom dynamicznym, STEP stanowi również doskonałe uzupełnienie jako tylne głośniki w systemie surround AUDIO PHYSIC.

Na eleganckich nóżkach głośnikowych z naszej linii akcesoriów, STEP będzie miał idealne warunki do pracy. Nóżki gwarantują optymalną wysokość i stabilną postawę.

Konstrukcja 2-drożna

Głośnik 2-drożny posiada dwa różne przetworniki, które współdzielą reprodukcję całego zakresu częstotliwości - jeden mid-woofer (w przypadku głośników centralnych często dwa) i głośnik wysokotonowy. Zazwyczaj częstotliwość zwrotnicy jest ustawiona pomiędzy 2.000Hz a 3.000Hz.

Usztywnienie pianką ceramiczną

Pianka ceramiczna to zaawansowany technologicznie materiał wykorzystywany do wewnętrznego usztywnienia wielu naszych głośników. Jest ona znacznie sztywniejsza niż MDF, chociaż składa się w 85% z powietrza. Oznacza to, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie jest również częścią efektywnej objętości powietrza, które potrzebują przetworniki do pracy. Dzięki zastosowaniu pianki ceramicznej, możemy budować głośniki, które dorównują, a nawet przewyższają znacznie większe głośniki.

Więcej informacji

Bi-Wiring/Bi-Amping opcjonalnie

Większość naszych głośników posiada zwykłe zaciski jednoprzewodowe, aby uniknąć niepotrzebnych metalowych lub drucianych mostków, które mogłyby pogorszyć jakość dźwięku, gdy są używane w konfiguracji jednoprzewodowej (co jest tym, czego większość fanów Hi-Fi faktycznie używa). Jednakże, opcjonalny terminal Bi-Wiring/Bi-Amping może być zazwyczaj zamówiony z każdym nowym głośnikiem. Modernizacja tylko na specjalne zamówienie.

Konstrukcja podwójnego kosza

Unikalny DUAL BASKET DESIGN firmy AUDIO PHYSIC to prawdziwa przełomowa innowacja i najważniejsza część technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, aby zapobiec i stłumić niepożądane wibracje już u źródła.

Więcej informacji

CCAC - Ceramic Coated Aluminium Cone

Poprzez pokrycie aluminiowej membrany stożkowej specjalnym materiałem ceramicznym, AUDIO PHYSIC tworzy membranę, która jest jednocześnie bardzo lekka i niezwykle sztywna. W połączeniu z technologią ACTIVE CONE DAMPING membrana stożkowa jest praktycznie odporna na wszelkie częściowe oscylacje, które w przeciwnym razie mogłyby pogorszyć brzmienie.

Więcej informacji

Aktywne tłumienie stożka

ACTIVE CONE DAMPING to unikalny projekt redukcji rezonansów w metalowych membranach, opracowany wyłącznie przez AUDIO PHYSIC.

Więcej informacji

HHCT III - Hyper Holographic Cone Tweeter

Wiele podstawowych technologii AUDIO PHYSIC zostało połączonych w celu zbudowania głośnika wysokotonowego HHCM-III. Razem służą one jednemu celowi: zagwarantowaniu autentycznego oddania muzyki, wolnego od wszelkich niepożądanych wibracji.

Więcej informacji

HHCM III - Hyper Holographic Cone Midrange

Wiele kluczowych technologii AUDIO PHYSIC zostało połączonych w celu zbudowania przetwornika średniotonowego HHCM-III. Wspólnie służą one jednemu celowi: zagwarantowaniu autentycznego oddania muzyki, bez wpływu jakichkolwiek niepożądanych wibracji.

Więcej informacji

Wtyczka fazowa z aluminium

Wszystkie przetworniki średniotonowe stosowane w kolumnach AUDIO PHYSIC posiadają aluminiowy wtyk fazowy montowany bezpośrednio do układu silnika. Ta wyszukana konstrukcja ma kilka zalet w porównaniu z konwencjonalnymi sterownikami.

Wszystkie przetworniki średniotonowe AUDIO PHYSIC posiadają aluminiową wtyczkę fazową montowaną bezpośrednio na układzie silnika. Ta wyszukana konstrukcja ma kilka zalet w porównaniu z konwencjonalnymi sterownikami.

Więcej informacji

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 320 mm / 12,6"

Szerokość: 175 mm / 6.9"

Głębokość: 250 mm / 9.8"

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 175 x 300 mm / 6.9 x 11.8"

Waga: 7,5 kg

Zalecana moc wzmacniacza: 10 - 120 W

Impedancja: 8 Ohm

Zakres częstotliwości: 50 Hz - 40kHz

Czułość: 87 dB

Tweeter: HHCT III 39 mm / 1,5"

Midwoofer: HHCM III 150 mm / 5,9"

Akcesoria: Magnetyczna maskownica z tkaniny, czarna,

BLACK High Gloss

WHITE High Gloss

Fornir EBONY

Fornir WALNUT