CODEX

Audio Physic prezentuje nowy model Codex. Wielokrotnie nagradzana kolumna po raz pierwszy wyposażona jest w rewolucyjną technologię PowerTrain, w tym nowy przetwornik średniotonowy HHCM SL.

W rezultacie Codex osiąga niezrównaną w tej klasie wydajność w zakresie rozdzielczości i obrazowania przestrzennego. Elegancki i minimalistyczny design Codexa pozostaje niezmieniony.

Zawsze istnieje pewna rozbieżność pomiędzy doskonałą reprodukcją muzyki a cechami wystroju wnętrza. Aby uzyskać bogaty, głęboki bas i solidny fundament, głośniki wymagają określonej objętości obudowy. Codex z powodzeniem radzi sobie z tym trudnym zadaniem, dzięki inteligentnej architekturze obudowy i różnorodności dostępnych wykończeń. Pomimo swojej objętości, ten czterodrożny głośnik o wyraźnych konturach i smukłej przegrodzie emanuje atmosferą stylowej elegancji. Szczególnie szklane wykończenie na wysoki połysk, w połączeniu z jasnymi odcieniami kolorów, nadaje głośnikom niemalże wrażenie nieważkości.

Szczególną uwagę zwrócono na wewnętrzną strukturę korpusu, ponieważ tylko wyjątkowo solidna obudowa oferuje warunek konieczny do uzyskania czystej i wiernej szczegółom reprodukcji. Liczne usztywnienia i niezwykle sztywne elementy, wykonane z otwartokomórkowej pianki ceramicznej, nadają korpusowi Codexa znakomitą stabilność, bez zauważalnego zmniejszenia objętości wnętrza. Dzięki konstrukcji sandwich, w której zastosowano trwale elastyczną warstwę pośrednią, obudowa jest idealnie cicha. W ten sposób skutecznie przeciwdziała się akustycznym uderzeniom samych elementów obudowy.

Subwoofer w modelu Codex jest zamontowany we wnętrzu obudowy, wykorzystując optymalnie dopasowaną komorę. 10" obudowa long-throw jest niezwykle potężna i bez wysiłku przenosi najniższe częstotliwości. Od 100 Hz, przekazuje pałeczkę 7" obudowie umieszczonej z przodu obudowy. Oto korzyść z tego podziału pracy: Reprodukcja basu pozostaje pewna i kontrolowana w każdej sytuacji. Co więcej, Codex oferuje znacznie większą swobodę w zakresie umiejscowienia niż tradycyjnie zaprojektowane kolumny, nawet blisko ściany, grają one z wyrazistą strukturą i pełnym momentem obrotowym.

Klarowność w dolnych oktawach stanowi fundament dla wyjątkowo neutralnej i precyzyjnej reprodukcji średnich i wysokich częstotliwości.

Tutaj do gry wchodzi pionierski głośnik wysokotonowy Hyper Holographic Cone, obecnie w trzeciej generacji, oraz przełomowy przetwornik średniotonowy HHCM SL. Dzięki specjalnej konstrukcji surround nie potrzebuje on w ogóle pająka centrującego, dzięki czemu struktura za aluminiową membraną jest znacznie bardziej opływowa, co z kolei zapobiega efektom kompresji.

Dlatego też na reprodukcję dźwięku nie mają wpływu żadne rezonanse renegatów, tzw. drgania częściowe. Dodatkowo chassis ma swoją własną komorę w korpusie Kodexa. Eliminuje to wszelkie interakcje poprzez objętość powietrza w głośniku. Dla zapewnienia maksymalnej wierności sygnału, sieć zwrotnicy jest rozłożona na kilka poziomów i wyposażona w pierwszorzędne komponenty. Poszczególne moduły są umieszczone obok każdej obudowy.

Codex wykazuje również skrupulatne szczegóły w swoim terminalu przyłączeniowym. Kable głośnikowe są tu połączone z wysokiej klasy nabiegunnikami WBT nextgen™. Terminal jest również mechanicznie odsprzęgnięty od obudowy głośnika. To właśnie suma tych wszystkich szczegółów sprawia, że Codex jest prawdziwie dojrzałym zestawem głośnikowym - zgodnie z mottem Audio Physic: Bez utraty drobnych szczegółów.

Konstrukcja 4-drożna

Głośnik 4-drożny posiada cztery różne przetworniki, które współdzielą reprodukcję całego zakresu częstotliwości. Jeden lub więcej subwooferów, jeden lub więcej wooferów, głośnik średniotonowy i głośnik wysokotonowy. Zazwyczaj częstotliwość zwrotnicy pomiędzy subwooferem a głośnikiem niskotonowym jest ustawiona na około 100Hz, podczas gdy niskie i średnie częstotliwości są rozdzielone pomiędzy 250Hz a 400Hz, a częstotliwość zwrotnicy pomiędzy głośnikiem średniotonowym a wysokotonowym jest zazwyczaj ustawiona na 2000Hz do 3000Hz.

Płyta warstwowa o strukturze plastra miodu

Bardzo sztywny materiał o wewnętrznej strukturze plastra miodu, po raz pierwszy użyty w naszej najnowocześniejszej STRUKTURZE. Jest bardzo lekki i o wiele lepiej zapobiega niepożądanym drganiom i rezonansom niż powszechnie stosowana płyta MDF.

Więcej informacji

VCT - Terminal kontroli wibracji

Niepożądane wibracje mają negatywny wpływ na jakość dźwięku, gdziekolwiek występują w ścieżce sygnału. Ponieważ AUDIO PHYSIC postawił sobie za cel walkę z niepożądanymi wibracjami i rezonansami zawsze i wszędzie, gdzie one występują, opracowano w pełni odsprzężony VIBRATION CONTROL TERMINAL (VCT).

Więcej informacji

Stopy antywibracyjne Magnetyczny standard

Wersja High End naszego VCF z jeszcze większą poprawą wydajności dźwięku, ponieważ głośnik jest całkowicie odsprzęgnięty od podłogi poprzez spoczywanie na polu magnetycznym. Dostępny również jako komponent VCF Magnetic dla separatorów Hi-Fi.

Więcej informacji

Niewidoczny Subwoofer

Niektóre z naszych głośników wyposażone są w wewnętrzny głośnik niskotonowy wewnątrz obudowy, który zapewnia tak samo głęboki bas i uderzenie jak dodatkowy subwoofer, bez konieczności oglądania go.

Więcej informacji

Usztywnienie pianką ceramiczną

Pianka ceramiczna to zaawansowany technologicznie materiał wykorzystywany do wewnętrznego usztywnienia wielu naszych głośników. Jest ona znacznie sztywniejsza niż MDF, chociaż składa się w 85% z powietrza. Oznacza to, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie jest również częścią efektywnej objętości powietrza, które potrzebują przetworniki do pracy. Dzięki zastosowaniu pianki ceramicznej, możemy budować głośniki, które dorównują, a nawet przewyższają znacznie większe głośniki.

Więcej informacji

Bi-Wiring/Bi-Amping opcjonalnie

Większość naszych głośników posiada zwykłe zaciski jednoprzewodowe, aby uniknąć niepotrzebnych metalowych lub drucianych mostków, które mogłyby pogorszyć jakość dźwięku, gdy są używane w konfiguracji jednoprzewodowej (co jest tym, czego większość fanów Hi-Fi faktycznie używa). Jednakże, opcjonalny terminal Bi-Wiring/Bi-Amping może być zazwyczaj zamówiony z każdym nowym głośnikiem. Modernizacja tylko na specjalne zamówienie.

Konstrukcja podwójnego kosza

Unikalny DUAL BASKET DESIGN firmy AUDIO PHYSIC to prawdziwa przełomowa innowacja i najważniejsza część technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, aby zapobiec i stłumić niepożądane wibracje już u źródła.

Więcej informacji

CCAC - Ceramic Coated Aluminium Cone

Poprzez pokrycie aluminiowej membrany stożkowej specjalnym materiałem ceramicznym, AUDIO PHYSIC tworzy membranę, która jest jednocześnie bardzo lekka i niezwykle sztywna. W połączeniu z technologią ACTIVE CONE DAMPING membrana stożkowa jest praktycznie odporna na wszelkie częściowe oscylacje, które w przeciwnym razie mogłyby pogorszyć brzmienie.

Więcej informacji

Aktywne tłumienie stożka

ACTIVE CONE DAMPING to unikalny projekt redukcji rezonansów w metalowych membranach, opracowany wyłącznie przez AUDIO PHYSIC.

Więcej informacji

HHCT III - Hyper Holographic Cone Tweeter

Wiele podstawowych technologii AUDIO PHYSIC zostało połączonych w celu zbudowania głośnika wysokotonowego HHCM-III. Razem służą one jednemu celowi: zagwarantowaniu autentycznego oddania muzyki, wolnego od wszelkich niepożądanych wibracji.

Więcej informacji

Konstrukcja obudowy typu Sandwich

Nasze unikalne obudowy typu Sandwich to innowacyjny sposób na powstrzymanie obudowy głośnika przed rozwijaniem własnego życia akustycznego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku naszych stylowych głośników wykończonych szkłem, ponieważ stosunkowo duża waga paneli szklanych pomaga jeszcze lepiej wytłumić obudowę.

Więcej informacji

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 1120 mm / 44"

Szerokość: 202 mm / 8.0"

Głębokość: 340 mm / 13.4"

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 360 x 450 mm / 14.2 x 17.7"

Waga: ~ 32 kg (drewno) ~ 36 kg (szkło)

Zalecana moc wzmacniacza: 30 - 180 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 30 Hz - 40kHz

Czułość: 89 dB

Tweeter: HHCT III 39 mm / 1,5"

Głośnik średniotonowy: HHCM SL 150 mm / 5.9"

Woofer: 2 x 180 mm / 7" Alu Cone

Akcesoria: Szklana maskownica w kolorze czarnym. Zestaw kolców

Szkło BLACK

Fornir WALNUT

Fornir ROSEWOOD High Gloss

Fornir BLACK EBONY High Gloss

Szkło WHITE

Szkło ANTHRACITE

Szkło PEARL WHITE

Szkło SILVER GRAY

Szkło RED