CLASSIC 15

Dojrzałość jest szczególnym rodzajem siły - Classic 15 prezentuje się jako głośnik, który wyróżnia się w swojej klasie dzięki innowacjom technicznym, inteligentnym rozwiązaniom detali i eleganckiej stylistyce, a jednocześnie sonicznie osiąga imponujący stopień dojrzałości. Rezultaty są wysoce przekonujące.

System dwuipółdrożny pracuje na wentylowanej objętości. Port reflex znajduje się w płycie dolnej obudowy nad masywnym cokołem i promieniuje w dół, umożliwiając jednolite sprzężenie z pomieszczeniem. Konfiguracja jest zatem nieskomplikowana. Szumy przepływu, jakie często występują w przypadku klasycznych tub refleksyjnych, są całkowicie nieznane w przypadku Classic 15, ponieważ właściwy otwór refleksyjny jest tworzony przez niezwykle sztywną, drobnoporowatą płytę ceramiczną.

Dojrzałość technologiczna Classic 15 wyraża się poprzez technologię przetworników. Po raz pierwszy unikalna na skalę światową konstrukcja podwójnego kosza Audio Physic została zastosowana również w serii Classic. Ta przełomowa konstrukcja drastycznie redukuje mechaniczne przenoszenie mikrodrgań pomiędzy przetwornikami a obudową.

Zarówno głośnik niskotonowy jak i średniotonowy wyposażone są w membrany wykonane z włókna szklanego. Jednakże membrana, silnik i cewka głosowa zostały zoptymalizowane pod kątem odpowiadającego im spektrum częstotliwości w celu uzyskania czystej wierności odtwarzania. Głośnik średniotonowy posiada stałą zatyczkę fazową, aby poprawić wentylację układu drgającego. Tak ważny zakres średniotonowy wyraźnie korzysta z tych wysiłków, ponieważ w tym konkretnym zakresie częstotliwości ucho ludzkie jest szczególnie wrażliwe i natychmiast wykrywa przebarwienia tonalne. Classic 15 jest w stanie odtworzyć barwy tonalne i głosy ludzkie w sposób tak naturalny i zwięzły, jak wcześniej było to możliwe tylko w przypadku droższych głośników.

System oscylacyjny głośnika wysokotonowego Classic 15 jest również starannie wentylowany, dzięki czemu miękka kopułka wykonana przez niemiecką firmę specjalistyczną zawsze znajduje idealne warunki pracy, nawet przy dużym obciążeniu. Dzięki mocnemu silnikowi i niskiemu rezonansowi własnemu, głośnik wysokotonowy osiąga wzorową integralność sygnału daleko poza zakresem słyszalnym. Mała tubowa prowadnica dźwięku otacza właściwą kopułkę i zapewnia płynne przejście między średnimi i wysokimi częstotliwościami. Dzięki temu nawet poza tzw. sweet spotem można cieszyć się relaksującymi doznaniami muzycznymi. W przypadku wariantów z prawdziwego drewna - orzech lub wiśnia - powierzchnie z naturalnego drewna spotykają się na wąskim froncie ze szlachetnym czarnym szkłem i w ten sposób oddają powściągliwą elegancję.

Oczywiście Classic 15 może być również opcjonalnie wyposażony w nowoczesne nóżki VCF II Magnetic M8 plus. Nóżki te gwarantują doskonałe odspojenie od podłoża i chronią również wrażliwe powierzchnie.

Stopy antywibracyjne Magnetyczny standard

Wersja High End naszego VCF z jeszcze większą poprawą wydajności dźwięku, ponieważ głośnik jest całkowicie odsprzęgnięty od podłogi poprzez spoczywanie na polu magnetycznym. Dostępny również jako komponent VCF Magnetic dla separatorów Hi-Fi.

Więcej informacji

Konstrukcja podwójnego kosza

Unikalny DUAL BASKET DESIGN firmy AUDIO PHYSIC to prawdziwa przełomowa innowacja i najważniejsza część technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, aby zapobiec i stłumić niepożądane wibracje już u źródła.

Więcej informacji

Konstrukcja obudowy typu Sandwich

Nasze unikalne obudowy typu Sandwich to innowacyjny sposób na powstrzymanie obudowy głośnika przed rozwijaniem własnego życia akustycznego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku naszych stylowych głośników wykończonych szkłem, ponieważ stosunkowo duża waga paneli szklanych pomaga jeszcze lepiej wytłumić obudowę.

Więcej informacji

Konstrukcja 2½-drożna

Głośnik 2 ½-drożny działa podobnie jak głośnik 2-drożny, ale jest uzupełniony o dodatkowy głośnik niskotonowy, który pokrywa zakres częstotliwości do 500 Hz równolegle do głośnika średniotonowego.

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 990 mm / 39.0"

Szerokość: 170 mm / 6.7"

Głębokość: 240 mm / 9.5"

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 210 x 300 mm / 8,3 x 11,8"

Waga: 16 kg (drewno) / 19,5 kg (szkło)

Zalecana moc wzmacniacza: 20 - 120 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 38 Hz - 30kHz

Czułość: 89 dB

Tweeter: 8/9" miękka kopułka

Głośnik średniotonowy: 5,9" Stożek z włókna szklanego

Woofer: 5,9" Stożek z włókna szklanego

Akcesoria: Maskownica szklana czarna, zestaw kolców

Szkło BLACK

Fornir WALNUT

Fornir CHERRY

Szkło RED

Szkło WHITE

Szkło ANTHRACITE

Szkło PEARL WHITE

Szkło SILVER GRAY