HHC III CENTER

Bardzo często nie docenia się znaczenia kanału centralnego w konfiguracji surround. Ten dodatkowy "kanał środkowy" wyrósł z historii coraz większych, a więc i szerszych, sal kinowych.

W trybie czystego stereo widzowie siedzący w pierwszych rzędach daleko od centrum słyszeli prawie wyłącznie dźwięki z głośnika znajdującego się najbliżej nich, podczas gdy z drugiej strony nie słyszeli prawie żadnych dźwięków. Szczególnie ucierpiała na tym zrozumiałość dialogów. Co to za zabawa z filmem, jeśli nie rozumie się, co się mówi? Sprytni dźwiękowcy stworzyli więc dodatkowy kanał dźwiękowy dla środkowego obszaru ekranu. Miał on zagwarantować, że dialogi będą odbierane wyraźnie i zrozumiale przez całą widownię. I tu właśnie do gry wkracza nasz HHC III Center!

Nasz słuch jest szczególnie wrażliwy w zakresie częstotliwości ludzkich głosów; dobre centrum musi więc odtwarzać to spektrum szczegółowo i bez przebarwień. Logicznym wnioskiem było więc, że Centrum HHC III będzie wyposażone w najnowszą generację głośnika średniotonowego i wysokotonowego Hyper Holographic (HHC-III). Te wykonane na zamówienie przetworniki Audio Physic gwarantują pierwszorzędną jakość odtwarzania i doskonałą zrozumiałość mowy - nawet przy bardzo skomplikowanych sekwencjach dźwiękowych i filmowych. Niskie i średnie częstotliwości są reprodukowane przez dwa przetworniki HHCM-III, dzięki czemu ciche fragmenty brzmią suwerennie, a wyższe poziomy głośności są oddawane bez zniekształceń. Niezależnie od tego, czy oglądasz filmy za pomocą projektora i ekranu, czy też za pośrednictwem telewizora z płaskim ekranem, Centrum HHC III zawsze zachowuje się znakomicie. W kinie domowym z projekcją, dostępna opcjonalnie osłona z czarnej tkaniny redukuje irytujące odbicia światła na obudowie. W połączeniu z płaskimi ekranami, atmosfera pomieszczenia odgrywa większą rolę, dlatego też HHC III Center jest dostępny w różnych wersjach wykończenia powierzchni szklanych.

Szkło jest jednym z elementów w ramach trójwarstwowej konstrukcji sandwiczowej obudowy, którą Audio Physic z powodzeniem wprowadził kilka lat temu w różnych modelach kolumn. Obudowa jest dzięki temu sztywniejsza, a niepokojące drgania częściowe są jeszcze bardziej zminimalizowane. Ta kanapkowa konstrukcja nie wytwarza nawet tego rodzaju niekorzystnych dla dźwięku wpływów, jakie na ogół kojarzone są ze szkłem.

Terminal przyłączeniowy wyposażony w najwyższej jakości konektory WBT nextgen™ najnowszej generacji oferuje najlepszy możliwy kontakt z zastosowanym kablem głośnikowym.

Centrum HHC III można dodatkowo wzbogacić o stopki Audio Physic VCF II MAGNETIC Component plus. Ich przełomowa konstrukcja pozwala na dalszy zauważalny wzrost wierności obrazowania i autentyczności odtwarzania.

Konstrukcja 2½-drożna

Głośnik 2 ½-drożny działa podobnie jak głośnik 2-drożny, ale jest uzupełniony o dodatkowy głośnik niskotonowy, który pokrywa zakres częstotliwości do 500 Hz równolegle do głośnika średniotonowego.

Bi-Wiring/Bi-Amping opcjonalnie

Większość naszych głośników posiada zwykłe zaciski jednoprzewodowe, aby uniknąć niepotrzebnych metalowych lub drucianych mostków, które mogłyby pogorszyć jakość dźwięku, gdy są używane w konfiguracji jednoprzewodowej (co jest tym, czego większość fanów Hi-Fi faktycznie używa). Jednakże, opcjonalny terminal Bi-Wiring/Bi-Amping może być zazwyczaj zamówiony z każdym nowym głośnikiem. Modernizacja tylko na specjalne zamówienie.

Konstrukcja obudowy typu Sandwich

Nasze unikalne obudowy typu Sandwich to innowacyjny sposób na powstrzymanie obudowy głośnika przed rozwijaniem własnego życia akustycznego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku naszych stylowych głośników wykończonych szkłem, ponieważ stosunkowo duża waga paneli szklanych pomaga jeszcze lepiej wytłumić obudowę.

Więcej informacji

Konstrukcja podwójnego kosza

Unikalny DUAL BASKET DESIGN firmy AUDIO PHYSIC to prawdziwa przełomowa innowacja i najważniejsza część technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, aby zapobiec i stłumić niepożądane wibracje już u źródła.

Więcej informacji

CCAC - Ceramic Coated Aluminium Cone

Poprzez pokrycie aluminiowej membrany stożkowej specjalnym materiałem ceramicznym, AUDIO PHYSIC tworzy membranę, która jest jednocześnie bardzo lekka i niezwykle sztywna. W połączeniu z technologią ACTIVE CONE DAMPING membrana stożkowa jest praktycznie odporna na wszelkie częściowe oscylacje, które w przeciwnym razie mogłyby pogorszyć brzmienie.

Więcej informacji

HHCM III - Hyper Holographic Cone Midrange

Wiele kluczowych technologii AUDIO PHYSIC zostało połączonych w celu zbudowania przetwornika średniotonowego HHCM-III. Wspólnie służą one jednemu celowi: zagwarantowaniu autentycznego oddania muzyki, bez wpływu jakichkolwiek niepożądanych wibracji.

Więcej informacji

Aktywne tłumienie stożka

ACTIVE CONE DAMPING to unikalny projekt redukcji rezonansów w metalowych membranach, opracowany wyłącznie przez AUDIO PHYSIC.

Więcej informacji

Stopy antywibracyjne Magnetyczny standard

Wersja High End naszego VCF z jeszcze większą poprawą wydajności dźwięku, ponieważ głośnik jest całkowicie odsprzęgnięty od podłogi poprzez spoczywanie na polu magnetycznym. Dostępny również jako komponent VCF Magnetic dla separatorów Hi-Fi.

Więcej informacji

HHCT III - Hyper Holographic Cone Tweeter

Wiele podstawowych technologii AUDIO PHYSIC zostało połączonych w celu zbudowania głośnika wysokotonowego HHCM-III. Razem służą one jednemu celowi: zagwarantowaniu autentycznego oddania muzyki, wolnego od wszelkich niepożądanych wibracji.

Więcej informacji

VCT - Terminal kontroli wibracji

Niepożądane wibracje mają negatywny wpływ na jakość dźwięku, gdziekolwiek występują w ścieżce sygnału. Ponieważ AUDIO PHYSIC postawił sobie za cel walkę z niepożądanymi wibracjami i rezonansami zawsze i wszędzie, gdzie one występują, opracowano w pełni odsprzężony VIBRATION CONTROL TERMINAL (VCT).

Więcej informacji

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 170 mm / 6,7"

Szerokość: 455 mm / 17.9"

Głębokość: 240 mm / 9.5"

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 17.9" x 9.5"

Waga:~ 10 kg

Zalecana moc wzmacniacza: 20 - 100 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 44 Hz - 40kHz

Czułość: 89 dB

Tweeter: HHCT III 39 mm / 1,5"

Głośnik średniotonowy: HHCM III 150 mm / 5,9"

Midwoofer: HHCM III 150 mm / 5,9"

Akcesoria: szklana maskownica czarna

Szkło BLACK

Szkło WHITE