CLASSIC 25

Nigdy nie przestawać się doskonalić to część filozofii Audio Physic od pierwszego dnia, a nowy Classic 25 jest dobrym przykładem tego podejścia. Zastosowaliśmy wiele rozwiązań, materiałów i technologii opracowanych pierwotnie dla naszej linii Reference, aby stworzyć przystępny cenowo zestaw głośnikowy, który pod względem parametrów akustycznych zbliża się do naszych kolumn z najwyższej półki.

Podobnie jak poprzednik, udany model Classic 20, Classic 25 wykorzystuje naszą unikalną konstrukcję obudowy typu Sandwich. Składa się ona z mocnego rdzenia wewnętrznego, do którego przyklejone są od zewnątrz panele z lakierowanego szkła za pomocą elastycznych pasków kleju akrylowego. Ze względu na zupełnie inną charakterystykę rezonansową szkła i MDF oraz właściwości tłumiące elastycznego akrylanu, wibracje wszelkiego rodzaju są bardzo skutecznie tłumione, niepożądany "dźwięk obudowy" po prostu nie stanowi już problemu.

Paski kleju zapewniają ponadto dokładnie zdefiniowaną szczelinę między rdzeniem a panelami zewnętrznymi, co daje efekt izolacji akustycznej podobny do tego, jaki występuje w oknach z podwójnymi szybami: Nie ma żadnej transmisji dźwięku z wnętrza obudowy na zewnątrz poza tym, co wydobywa się z przodu samych przetworników. Efekt ogólny jest prosty, ale oszałamiający: To, co słyszysz, to nie głośnik, ale po prostu czysta muzyka.

Kolejną bezkonkurencyjną zaletą tych szklanych paneli jest ich niezwykle trwała powierzchnia o wysokim połysku, która znacznie przewyższa wszelkie konwencjonalne powłoki lakiernicze. Nawet po wielu latach będą wyglądały tak samo nieskazitelnie, jak wtedy, gdy były nowe, nie tracąc nic ze swojego blasku i głębi.

Classic 25 odziedziczył po Classic 20 kolejną specjalność konstrukcyjną - niewidoczny subwoofer. Jest on umieszczony w swojej własnej objętości wewnątrz wewnętrznej obudowy, a otwór bass-reflex znajduje się na dole obudowy, otwierając się w kierunku cokołu głośnika. Kawałek zaawansowanej technologicznie pianki ceramicznej przed otworem zapobiega niepożądanym odgłosom piszczenia, typowym dla innych konstrukcji bass-reflex. W porównaniu z poprzednikiem, głośnik niskotonowy w modelu Classic 25 zwiększył swoje rozmiary: Mierzy on teraz 8 cali średnicy, zapewniając znaczną poprawę wydajności w zakresie niskich tonów.

Wszystkie pozostałe przetworniki również reprezentują aktualny stan wiedzy w zakresie linii Classic. Przetwornik ¶redniotonowy wykorzystuje unikaln± konstrukcję Audio Physic Dual Basket Design, membranę wykonan± z tkanego włókna szklanego oraz wtyczkę fazow± zamontowan± bezpo¶rednio na silniku magnetycznym, wspomagaj±c± gospodarkę ciepln± wewn±trz przetwornika. Dbałość o szczegóły, z jaką wykonano ten przetwornik jest szczególnie ważna, ponieważ ludzkie ucho jest bardzo wrażliwe w zakresie częstotliwości przez niego pokrywanych, gdyż to właśnie tam dzieje się większość ludzkiego głosu. Czystość i naturalność brzmienia tego napędu nie ma sobie równych w tym przedziale cenowym.

Silnik magnetyczny głośnika wysokotonowego Classic 25 jest również misternie wentylowany, dzięki czemu miękka kopułka wykonana przez niemiecką firmę specjalistyczną zawsze znajduje idealne warunki pracy nawet przy dużym obciążeniu. Dzięki mocnemu silnikowi i niskiemu rezonansowi własnemu, głośnik wysokotonowy osiąga wzorową integralność sygnału daleko poza zakresem słyszalnym. Mała tubowa prowadnica dźwięku otacza właściwą kopułkę i zapewnia płynne przejście między średnimi i wysokimi częstotliwościami. Dzięki temu nawet poza tzw. sweet spotem będziesz mógł cieszyć się relaksującym doświadczeniem muzycznym.

Podsumowując, nasze nowe Classic 25 to znaczny postęp w stosunku do już bardzo dobrych Classic 20. W rzeczywistości jest tak dobry, że pod względem akustycznym zbliża się do niektórych głośników z linii REFERENCE, takich jak Avanti 35. W swoim przedziale cenowym Classic 25 jest bez wątpienia klasą samą dla siebie.

W wariantach orzech lub wiśnia powierzchnie z naturalnego drewna spotykają się na wąskim froncie ze szlachetnym, czarnym szkłem i w ten sposób wyrażają powściągliwą elegancję.

Stopy antywibracyjne Magnetyczny standard

Wersja High End naszego VCF z jeszcze większą poprawą wydajności dźwięku, ponieważ głośnik jest całkowicie odsprzęgnięty od podłogi poprzez spoczywanie na polu magnetycznym. Dostępny również jako komponent VCF Magnetic dla separatorów Hi-Fi.

Więcej informacji

Usztywnienie pianką ceramiczną

Pianka ceramiczna to zaawansowany technologicznie materiał wykorzystywany do wewnętrznego usztywnienia wielu naszych głośników. Jest ona znacznie sztywniejsza niż MDF, chociaż składa się w 85% z powietrza. Oznacza to, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie jest również częścią efektywnej objętości powietrza, które potrzebują przetworniki do pracy. Dzięki zastosowaniu pianki ceramicznej, możemy budować głośniki, które dorównują, a nawet przewyższają znacznie większe głośniki.

Więcej informacji

Konstrukcja podwójnego kosza

Unikalny DUAL BASKET DESIGN firmy AUDIO PHYSIC to prawdziwa przełomowa innowacja i najważniejsza część technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, aby zapobiec i stłumić niepożądane wibracje już u źródła.

Więcej informacji

Konstrukcja obudowy typu Sandwich

Nasze unikalne obudowy typu Sandwich to innowacyjny sposób na powstrzymanie obudowy głośnika przed rozwijaniem własnego życia akustycznego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku naszych stylowych głośników wykończonych szkłem, ponieważ stosunkowo duża waga paneli szklanych pomaga jeszcze lepiej wytłumić obudowę.

Więcej informacji

Konstrukcja 3-drożna

Głośnik trójdrożny posiada trzy różne przetworniki, które współdzielą reprodukcję całego zakresu częstotliwości. Jeden lub więcej głośników niskotonowych, głośnik średniotonowy i głośnik wysokotonowy. Zazwyczaj częstotliwość zwrotnicy pomiędzy niskimi i średnimi częstotliwościami jest ustawiona pomiędzy 150Hz a 300Hz oraz pomiędzy 2,000Hz a 3,000Hz dla przejścia z głośnika średniotonowego do wysokotonowego.

Niewidoczny Subwoofer

Niektóre z naszych głośników wyposażone są w wewnętrzny głośnik niskotonowy wewnątrz obudowy, który zapewnia tak samo głęboki bas i uderzenie jak dodatkowy subwoofer, bez konieczności oglądania go.

Więcej informacji

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 1050 mm / 41,3"

Szerokość: 170 mm / 6.7"

Głębokość: 290 mm / 11.4"

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 210 x 350 mm / 8,3 x 13,8"

Waga: 24,5 kg (drewno) / 26,5 kg (szkło)

Zalecana moc wzmacniacza: 20 - 120 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 34 Hz - 30kHz

Czułość: 89 dB

Tweeter: 8/9" miękka kopułka

Głośnik średniotonowy: 5,9" Stożek z włókna szklanego

Woofer: 7,9" Stożek papierowy niewidoczny, wewnątrz obudowy

Akcesoria: Maskownica szklana czarna, zestaw kolców

Szkło BLACK

Fornir WALNUT

Fornir CHERRY

Szkło RED

Szkło WHITE

Szkło ANTHRACITE

Szkło PEARL WHITE

Szkło SILVER GRAY