CARDEAS

Co jest istotą rewolucji? Prawdziwie rewolucyjne rzeczy znoszą te, które rozpalają trwały efekt - nie te, które buntują się w krótkotrwały, spektakularny sposób. W ten sposób definiujemy prawdziwą rewolucję. Jest ona konsekwencją naszych niezliczonych małych ewolucyjnych i innowacyjnych kroków.

Nowy Cardeas zawiera wiele przełomowych rozwiązań, które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego. Ten zestaw innowacyjnych komponentów naprawdę uwalnia muzykę i to właśnie nazywamy Audio Physic PowerTrain™.

Jesteśmy bardzo dumni mogąc zaprezentować sumę naszych badań w postaci nowego Cardeasa. Został on opracowany od podstaw, aby w pełni wykorzystać możliwości PowerTrainTM i zapewnić niezrównaną jakość dźwięku.

Wyobraźcie sobie Państwo krajobraz tak rozległy, że ledwo można dostrzec jego krawędzie - jednak w momencie, gdy zwrócicie uwagę na konkretny punkt, dostrzeżecie każdy szczegół.

Witamy w dźwięku naszych nowych głośników Cardeas - nieograniczona scena dźwiękowa. Precyzja w punkt.

Aby te detale były słyszalne, zagłębiliśmy się w najmniejsze szczegóły naszych technologii. Lata pracy nad wszystkimi komponentami zestawów Cardeas, aż w końcu rezultat nas usatysfakcjonował. Jak zawsze w historii Audio Physic'a, nie chodziło nam o dodawanie funkcji dla samego tworzenia produktu high-tech: liczy się dźwięk. A jeśli dźwięk nie jest wystarczająco dobry, wierzymy, że musi istnieć lepsze rozwiązanie - i wyruszyliśmy na poszukiwanie go.

Wielowarstwowa obudowa typu sandwich honeycomb

Cardeas to czterodrożny głośnik z naszą nową wielowarstwową obudową typu sandwich. Wewnątrz, asymetryczna obudowa składa się z zaawansowanej technologicznie kanapki o strukturze plastra miodu / multipleksu. Zewnętrzna strona jest pokryta złożoną konstrukcją warstw szkła i elastomeru. Dzięki temu komora jest niezwykle sztywna i posiada wysokie tłumienie wewnętrzne. Wewnętrzne usztywnienie wykonane jest z tych samych paneli o strukturze plastra miodu.

Głośnik wysokotonowy HHCT III+

Cardeas posiada oddzielną obudowę subwoofera głośnika wysokotonowego w celu odsprzęgnięcia nowego głośnika wysokotonowego HHCT III+ i zwrotnicy od obudowy.

Głośnik średniotonowy HHCM SL + i przetwornik basowy/średniotonowy Double Surround

Nowy przetwornik średniotonowy Audio Physic HHCM SL oraz nowe głośniki niskotonowe i średnio-niskotonowe Double Surround zostały zaprojektowane do pracy bez pająka centrującego, co pozwala uniknąć nieliniowości charakterystycznej dla konwencjonalnych konstrukcji przetworników.

Dokonaliśmy dalszej rewizji styków dla głośnika wysokotonowego i średniotonowego i wyposażyliśmy je w złącza WBT Plasma Protect. Nawet nasza technologia VCT przeszła metamorfozę: teraz obejmuje ona ulepszone terminale biegunowe WBT, jak również nowo opracowane kondensatory, które charakteryzują się ulepszoną siatką ze spienionej miedzi, zapewniającą połączenie o niskiej impedancji.

Z bezlusterkowymi przetwornikami w sercu, nowy Audio Physic PowerTrain™ efektywnie przekazuje energię kinetyczną w sposób, jaki nigdy wcześniej nie był wyobrażany, tworząc wybitną jakość muzyki, którą trzeba usłyszeć, by uwierzyć.

Konstrukcja 4-drożna

Głośnik 4-drożny posiada cztery różne przetworniki, które współdzielą reprodukcję całego zakresu częstotliwości. Jeden lub więcej subwooferów, jeden lub więcej wooferów, głośnik średniotonowy i głośnik wysokotonowy. Zazwyczaj częstotliwość zwrotnicy pomiędzy subwooferem a głośnikiem niskotonowym jest ustawiona na około 100Hz, podczas gdy niskie i średnie częstotliwości są rozdzielone pomiędzy 250Hz a 400Hz, a częstotliwość zwrotnicy pomiędzy głośnikiem średniotonowym a wysokotonowym jest zazwyczaj ustawiona na 2000Hz do 3000Hz.

Konstrukcja obudowy typu Sandwich

Nasze unikalne obudowy typu Sandwich to innowacyjny sposób na powstrzymanie obudowy głośnika przed rozwijaniem własnego życia akustycznego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku naszych stylowych głośników wykończonych szkłem, ponieważ stosunkowo duża waga paneli szklanych pomaga jeszcze lepiej wytłumić obudowę.

Więcej informacji

Płyta warstwowa o strukturze plastra miodu

Bardzo sztywny materiał o wewnętrznej strukturze plastra miodu, po raz pierwszy użyty w naszej najnowocześniejszej STRUKTURZE. Jest bardzo lekki i o wiele lepiej zapobiega niepożądanym drganiom i rezonansom niż powszechnie stosowana płyta MDF.

Więcej informacji

VCT - Terminal kontroli wibracji

Niepożądane wibracje mają negatywny wpływ na jakość dźwięku, gdziekolwiek występują w ścieżce sygnału. Ponieważ AUDIO PHYSIC postawił sobie za cel walkę z niepożądanymi wibracjami i rezonansami zawsze i wszędzie, gdzie one występują, opracowano w pełni odsprzężony VIBRATION CONTROL TERMINAL (VCT).

Więcej informacji

Niewidoczny Subwoofer

Niektóre z naszych głośników wyposażone są w wewnętrzny głośnik niskotonowy wewnątrz obudowy, który zapewnia tak samo głęboki bas i uderzenie jak dodatkowy subwoofer, bez konieczności oglądania go.

Więcej informacji

Usztywnienie pianką ceramiczną

Pianka ceramiczna to zaawansowany technologicznie materiał wykorzystywany do wewnętrznego usztywnienia wielu naszych głośników. Jest ona znacznie sztywniejsza niż MDF, chociaż składa się w 85% z powietrza. Oznacza to, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie jest również częścią efektywnej objętości powietrza, które potrzebują przetworniki do pracy. Dzięki zastosowaniu pianki ceramicznej, możemy budować głośniki, które dorównują, a nawet przewyższają znacznie większe głośniki.

Więcej informacji

Konfiguracja Push-Push

Niektóre z bocznie zamontowanych głośników niskotonowych w naszych głośnikach 3-drożnych i 31/2-drożnych są ustawione w konfiguracji Push-Push, w której siły wywierane na obudowę przez dwa głośniki niskotonowe wzajemnie się znoszą, co zapobiega wprowadzaniu wibracji, które mogłyby wpłynąć na jakość dźwięku.

Więcej informacji

Stopy antywibracyjne Magnetyczny standard

Wersja High End naszego VCF z jeszcze większą poprawą wydajności dźwięku, ponieważ głośnik jest całkowicie odsprzęgnięty od podłogi poprzez spoczywanie na polu magnetycznym. Dostępny również jako komponent VCF Magnetic dla separatorów Hi-Fi.

Więcej informacji

Bi-Wiring/Bi-Amping opcjonalnie

Większość naszych głośników posiada zwykłe zaciski jednoprzewodowe, aby uniknąć niepotrzebnych metalowych lub drucianych mostków, które mogłyby pogorszyć jakość dźwięku, gdy są używane w konfiguracji jednoprzewodowej (co jest tym, czego większość fanów Hi-Fi faktycznie używa). Jednakże, opcjonalny terminal Bi-Wiring/Bi-Amping może być zazwyczaj zamówiony z każdym nowym głośnikiem. Modernizacja tylko na specjalne zamówienie.

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 1280 mm / 50,4"

Szerokość: 250 mm / 9.5"

Głębokość: 430 mm / 16.9"

Waga: ~ 59 kg (drewno) ~ 63 kg (szkło)

Zalecana moc wzmacniacza: 40 - 350 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 25 Hz - 40kHz

Czułość: 89 dB

Tweeter: HHCT III+ 39mm / 1.5"

Głośnik średniotonowy: HHCM SL + 150 mm / 5.9"

Midwoofer: 2 x Double Surround 180 mm / 7"

Woofer: 2 x 280 mm / 11" Double Surround Woofer niewidoczny

Akcesoria: Zestaw głośników VCF V Magnetic plus M8, szklana maskownica Black

Szkło BLACK

Fornir WALNUT

Fornir ROSEWOOD High Gloss

Fornir BLACK EBONY High Gloss

Szkło WHITE

Szkło ANTHRACITE

Szkło PEARL WHITE

Szkło SILVER GRAY

Szkło RED

"Zamiast poprawiać, przestawiać, kombinować, chce się ich po prostu słuchać, bez żadnych ale, niepokoju, pomysłów. Cardeasy na długo posadziły mnie przed sobą, tam gdzie bas wcale nie szalał, za to muzyka płynęła mocnym, żywym nurtem. Długo zaskakiwały mnie tym, że kolejne nagrania mogą brzmieć lepiej, niż się spodziewałem… "