CLASSIC 8

Kiedy potrzebujesz dodatkowego uderzenia, nasz Classic 8 jest w stanie sprostać temu zadaniu!

Bazując na udanym modelu Classic 5, z którym dzieli tę samą smukłą sylwetkę, Classic 8 znacznie podnosi poprzeczkę w zakresie obecności i oddawania mocy. Ten niezwykły wyczyn został osiągnięty poprzez dodanie dedykowanego głośnika niskotonowego z bardzo mocnym systemem silnikowym, który zapewnia wsparcie basowe dla głośnika średniotonowego. Ta 2½-drożna konstrukcja oferuje wystarczającą moc, aby z łatwością wypełnić zapierającym dech w piersiach dźwiękiem nawet duże pomieszczenia o powierzchni 20 m2 (215 stóp kwadratowych) i więcej.

Zarówno głośnik niskotonowy, jak i średniotonowy modelu Classic 8 posiadają membrany wykonane z tkanego włókna szklanego, łączące niską wagę z wysokim tłumieniem wewnętrznym. Zakłócające dźwięk częściowe oscylacje stożka są dzięki temu skutecznie eliminowane. Stała wtyczka fazowa głośnika średniotonowego redukuje efekty kompresji w kluczowym zakresie średnich tonów i odgrywa ważną rolę w chłodzeniu znacznego silnika magnetycznego podczas pracy.

Podobnie jak Classic 5, również Classic 8 posiada jedwabną kopułkę wysokotonową, która znajduje się w małym wgłębieniu w kształcie rogu, aby subtelnie dostosować zachowanie promieniowania dźwiękowego wokół częstotliwości zwrotnicy pomiędzy średnimi i wysokimi częstotliwościami. W ten sposób obraz przestrzenny pozostaje szeroki, zrównoważony i precyzyjny, nawet jeśli słuchacz siedzi nieco poza tzw. sweet spotem.

Przednia ścianka Classic 8 jest tak samo wąska jak w przypadku Classic 5, co minimalizuje niepożądane odbicia i dyfrakcje wokół przetworników. Nawet pod względem wysokości, nowy Classic 8 jest tylko o 55 mm większy od Classic 5 i pozostaje bardzo kompaktowy jak na tak potężny głośnik podłogowy. Dobrze zwymiarowany czarny cokół zapewnia stabilność i pewne oparcie na każdej powierzchni, ale również wygląda nowocześnie i elegancko dzięki wszystkim dostępnym opcjom kolorystycznym i fornirowym.

Dzięki zintegrowanym tulejom M8 w cokole, Classic 8 może być wyposażony nie tylko w standardowe kolce, ale także w nasze opcjonalne, wysokiej jakości stopki antywibracyjne Audio Physic VCF II M8. Stopy te odsprzęgają głośnik od podłogi, podnosząc wydajność dźwięku na zupełnie nowe poziomy, a także pomagają chronić delikatne podłogi.

Nasz nowy Classic 8 jest jednym z najbardziej kompaktowych głośników podłogowych na rynku, ale wybija się ponad swoją wagę, jeśli chodzi o jakość dźwięku, muzykalność i kontrolę. Ale nie wierzcie nam, wyspecjalizowany sprzedawca Audio Physic w pobliżu chętnie zorganizuje dla Was demonstrację. Ale nie mówcie, że nie mówiliśmy!

Stopy antywibracyjne Magnetyczny standard

Wersja High End naszego VCF z jeszcze większą poprawą wydajności dźwięku, ponieważ głośnik jest całkowicie odsprzęgnięty od podłogi poprzez spoczywanie na polu magnetycznym. Dostępny również jako komponent VCF Magnetic dla separatorów Hi-Fi.

Więcej informacji

Konstrukcja 2½-drożna

Głośnik 2 ½-drożny działa podobnie jak głośnik 2-drożny, ale jest uzupełniony o dodatkowy głośnik niskotonowy, który pokrywa zakres częstotliwości do 500 Hz równolegle do głośnika średniotonowego.

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 1055 mm / 41,5"

Szerokość: 170 mm / 6.7"

Głębokość: 290 mm / 11.4"

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 210 x 350 mm / 8,3 x 13,8"

Waga: ~ 17 kg

Zalecana moc wzmacniacza: 20 - 150 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 34 Hz - 30kHz

Czułość: 89 dB

Tweeter: 8/9" miękka kopułka

Głośnik średniotonowy: 6,7" Stożek z włókna szklanego

Woofer: 6,7" Stożek z włókna szklanego

Akcesoria: Maskownica szklana czarna, zestaw kolców

SATIN WHITE

Fornir BLACK ASH

Fornir CHERRY

Fornir WALNUT