AVANTI

Audio Physic z dumą prezentuje najnowszy Avanti.

Nie jest to jednak jedynie wznowienie klasycznego modelu. Najnowszy Avanti jest w całości nowo opracowanym głośnikiem. Celem naszego zespołu projektowego było wyprodukowanie nowoczesnego głośnika, który jest równie oszałamiający pod względem wyglądu, inżynierii i jakości dźwięku.

Avanti robi wrażenie nie tylko ze względu na swój elegancki wygląd - czy to w szlachetnym fornirze, czy też w luksusowym wykończeniu szkła na wysoki połysk. Co ważniejsze, łączy on w swojej smukłej ramie wiele najnowocześniejszych technologii Audio Physic. Po raz pierwszy w przetwornikach średnio i wysokotonowych zastosowano technologię Hyper Holographic Cone Technology (HHC-III) nowej generacji. Dzięki drobiazgowej optymalizacji szczegółów, poziom zniekształceń harmonicznych został ponownie zauważalnie zredukowany. Dzięki konstrukcji z dwoma koszami, obudowa jest tylko pośrednio połączona z przegrodą. Ogromny wysiłek włożono w projekt, a mimo to - jak widać w modelach high-end i reference-line - jest on nagradzany imponująco precyzyjnym, niezwykle szczegółowym i neutralnym dźwiękiem.

Podobnie jak w najwyższej serii, Avanti również korzysta ze specjalnie zaprojektowanych usztywnień w obudowie. Wzmocnienia wykonane z pianki ceramicznej o otwartych porach redukują częściowe drgania obudowy do pomijalnego poziomu.

Przy tym szczególną uwagę zwrócono na bas. To właśnie tutaj działają najsilniejsze siły. Potężny głośnik niskotonowy, 8,5-calowa obudowa o długim rzucie, nie jest umieszczony jak zwykle z boku lub z przodu głośnika, lecz pracuje we wnętrzu we własnej obudowie. Również ona jest dodatkowo usztywniona za pomocą pianki ceramicznej. Ta przemyślana konstrukcja ma wiele zalet. Po pierwsze, zakres częstotliwości Avanti rozciąga się do niewiarygodnie niskich poziomów, pozostając przy tym niezwykle konturowym. Co więcej, jeśli chodzi o umiejscowienie głośnika, jest on mniej wymagający niż tradycyjne konstrukcje. Nawet w przypadku umieszczenia blisko ściany, głośniki te oferują imponującą czułość i czystość w całym spektrum częstotliwości.

Głośnik Avanti jest dostępny w szlachetnych fornirach, ale także w wersji ze szkłem wykończonym na wysoki połysk. W wersji szklanej głośniki czerpią jeszcze więcej korzyści z inteligentnej, trójwarstwowej konstrukcji typu sandwich. Obudowa jest sztywniejsza, dzięki czemu zmniejsza się ilość zniekształcających drgań częściowych. Szkodliwe efekty dla dźwięku, kojarzone na ogół ze szkłem, w ogóle się nie pojawiają.

Jak wszystkie kolumny Audio Physic, seria Avanti posiada panel zaciskowy wyposażony w najwyższej jakości terminale Nextgen™. Również tutaj wszelkie mikrodrgania, które mogłyby wpłynąć na dźwięk, są tłumione za pomocą ukierunkowanych środków.

Stylowe trawersy Avanti ułatwiają ustawienie i gwarantują pewne oparcie na każdej powierzchni. Dzięki gwintom M8, Avanti można łatwo wyposażyć w stopki Audio Physic VCF II M8 Magnetic plus. Ich najnowocześniejsza konstrukcja umożliwia zauważalnie lepszą wierność dźwięku i autentyczność reprodukcji. Nie tylko to, nóżki VCF II M8 Magnetic plus chronią wrażliwe podłogi przed zarysowaniami.

Najnowszy Avanti umiejętnie tworzy most pomiędzy wymaganiami nowoczesnego środowiska życia a czystym, bezkompromisowym dźwiękiem - całkowicie zgodnym z naszym credo: "Nothing But Music".

Stopy antywibracyjne Magnetyczny standard

Wersja High End naszego VCF z jeszcze większą poprawą wydajności dźwięku, ponieważ głośnik jest całkowicie odsprzęgnięty od podłogi poprzez spoczywanie na polu magnetycznym. Dostępny również jako komponent VCF Magnetic dla separatorów Hi-Fi.

Więcej informacji

Usztywnienie pianką ceramiczną

Pianka ceramiczna to zaawansowany technologicznie materiał wykorzystywany do wewnętrznego usztywnienia wielu naszych głośników. Jest ona znacznie sztywniejsza niż MDF, chociaż składa się w 85% z powietrza. Oznacza to, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie jest również częścią efektywnej objętości powietrza, które potrzebują przetworniki do pracy. Dzięki zastosowaniu pianki ceramicznej, możemy budować głośniki, które dorównują, a nawet przewyższają znacznie większe głośniki.

Więcej informacji

Bi-Wiring/Bi-Amping opcjonalnie

Większość naszych głośników posiada zwykłe zaciski jednoprzewodowe, aby uniknąć niepotrzebnych metalowych lub drucianych mostków, które mogłyby pogorszyć jakość dźwięku, gdy są używane w konfiguracji jednoprzewodowej (co jest tym, czego większość fanów Hi-Fi faktycznie używa). Jednakże, opcjonalny terminal Bi-Wiring/Bi-Amping może być zazwyczaj zamówiony z każdym nowym głośnikiem. Modernizacja tylko na specjalne zamówienie.

Konstrukcja podwójnego kosza

Unikalny DUAL BASKET DESIGN firmy AUDIO PHYSIC to prawdziwa przełomowa innowacja i najważniejsza część technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, aby zapobiec i stłumić niepożądane wibracje już u źródła.

Więcej informacji

CCAC - Ceramic Coated Aluminium Cone

Poprzez pokrycie aluminiowej membrany stożkowej specjalnym materiałem ceramicznym, AUDIO PHYSIC tworzy membranę, która jest jednocześnie bardzo lekka i niezwykle sztywna. W połączeniu z technologią ACTIVE CONE DAMPING membrana stożkowa jest praktycznie odporna na wszelkie częściowe oscylacje, które w przeciwnym razie mogłyby pogorszyć brzmienie.

Więcej informacji

Aktywne tłumienie stożka

ACTIVE CONE DAMPING to unikalny projekt redukcji rezonansów w metalowych membranach, opracowany wyłącznie przez AUDIO PHYSIC.

Więcej informacji

HHCT III - Hyper Holographic Cone Tweeter

Wiele podstawowych technologii AUDIO PHYSIC zostało połączonych w celu zbudowania głośnika wysokotonowego HHCM-III. Razem służą one jednemu celowi: zagwarantowaniu autentycznego oddania muzyki, wolnego od wszelkich niepożądanych wibracji.

Więcej informacji

Konstrukcja obudowy typu Sandwich

Nasze unikalne obudowy typu Sandwich to innowacyjny sposób na powstrzymanie obudowy głośnika przed rozwijaniem własnego życia akustycznego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku naszych stylowych głośników wykończonych szkłem, ponieważ stosunkowo duża waga paneli szklanych pomaga jeszcze lepiej wytłumić obudowę.

Więcej informacji

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 1087 mm / 42,8"

Szerokość: 170 mm / 6.7"

Głębokość: 290 mm / 11,4"

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 11.8" x 15.7"

Waga: ~ 22 kg (drewno) ~ 27,5 kg (szkło)

Zalecana moc wzmacniacza: 30 - 180 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 31 Hz - 40kHz

Czułość: 88 dB

Tweeter: HHCT III 39 mm / 1,5"

Głośnik średniotonowy: HHCM III 150 mm / 5,9"

Woofer: 215 mm / 8.5" Stożki papierowe niewidoczne

Akcesoria: Maskownica szklana czarna, zestaw kolców

Szkło BLACK

Fornir WALNUT

Fornir ROSEWOOD High Gloss

Fornir BLACK EBONY High Gloss

Szkło WHITE

Szkło ANTHRACITE

Szkło PEARL WHITE

Szkło SILVER GRAY

Szkło RED

Fornir  EBONY

"Wolność od hamulca: Avanti gra teraz z nowo opracowanym przez Audio Physics przetwornikiem średniotonowym, który nie ma spowalniającego środkowego pająka, a zatem działa szybciej. Rozszerza to portfolio innowacji, którymi naszpikowany jest ten głośnik - od stożkowego głośnika wysokotonowego w głośniku wysokotonowym, przez liczne sprytne rozwiązania zapobiegające wibracjom, które sejsmicznie wyciszają nawet szklaną obudowę, po sprytnie złożone strojenie basów dla głośnika niskotonowego wewnątrz. Avanti wyróżnia się doskonałą dynamiką i wiernością impulsów, co w połączeniu z ogromnym bogactwem detali i wysoką rozdzielczością daje świeżą, witalną, precyzyjną i spójną reprodukcję. Odtwarzanie błyszczy przestrzennością i głębią, a także porywająco obecnym obrazem 3D. Moc basu jest naprawdę zdumiewająca: Avanti zapewnia niski bas, którego trudno oczekiwać od tego smukłego głośnika. Trójdrożny głośnik zapewnia te korzyści nawet przy ustawieniu blisko ściany. Dzięki możliwości aktualizacji, nawet starsze wersje Avanti mogą zostać zaktualizowane. W ten sposób Avanti błyszczy we wszystkich dyscyplinach."