CLASSIC CENTER

Ponieważ przenosi on większość dialogów w filmie, głośnik centralny ma kluczowe znaczenie dla ogólnej wydajności każdego systemu wielokanałowego. Był to dla nas wystarczający powód, aby zaprojektować nowy głośnik centralny Classic z taką samą dbałością o szczegóły, jaką przykładamy do wszystkich naszych głośników.

Dlatego też, jako punkt wyjścia do rozwoju wybraliśmy nasze cenione Classic 15. Classic Center wykorzystuje dokładnie te same przetworniki i tę samą sprytnie zaprojektowaną zwrotnicę, co jego większy brat. Dzięki temu możemy być pewni, że Classic Center będzie idealnie pasował akustycznie do wszystkich kolumn z naszej serii Classic, oferując niemal nieograniczone możliwości zaprojektowania swojego wielokanałowego systemu głośnikowego o słynnej jakości dźwięku Audio Physic.

Jakość wykonania Classic Center jest również tym, czego można oczekiwać od głośników sygnowanych marką AUDIO PHYSIC, z solidną szklaną obudową typu sandwich, oczywiście w całości wyprodukowaną w Niemczech i z zachowaniem najwyższych standardów rzemiosła. Standardowe kolory to High-gloss Black i High-gloss White. Classic Center dostarczany jest z otwartą przednią pokrywą wykorzystującą tę samą konstrukcję glass-sandwich, co ścianki obudowy.

Classic Center jest konstrukcją 2½-drożną, co oznacza, że mid-woofer jest w stanie zapewnić wyjątkowe osiągi w zakresie bardzo niskich częstotliwości, ale w pewnym momencie otrzymuje dodatkowe wsparcie ze strony dedykowanego głośnika niskotonowego, aby zapewnić dodatkowe uderzenie basu. Oba przetworniki posiadają membrany wykonane z tkanego włókna szklanego, łączące niską wagę z wysokim tłumieniem wewnętrznym. Zakłócające dźwięk częściowe oscylacje stożka są dzięki temu skutecznie eliminowane. Stała wtyczka fazowa w głośniku średniotonowym odgrywa ważną rolę w chłodzeniu znacznego silnika magnetycznego podczas pracy i redukuje efekty kompresji w kluczowym zakresie średnich tonów, gdzie ludzki słuch jest szczególnie wrażliwy na wszelkie podbarwienia.

Pomiędzy tymi dwoma przetwornikami umieszczono głośnik wysokotonowy, który dzięki 22-milimetrowej jedwabnej kopułce i dobrze wentylowanemu silnikowi magnetycznemu, jest w stanie odtworzyć wysokie częstotliwości aż do poziomu znacznie przekraczającego pasmo słyszalne z zadziwiającą wiernością. Głośnik wysokotonowy znajduje się w małym wgłębieniu w kształcie rogu, które subtelnie dostosowuje zachowanie promieniowania dźwiękowego w okolicy częstotliwości zwrotnicy pomiędzy średnimi i wysokimi częstotliwościami. W ten sposób obraz przestrzenny pozostaje szeroki, zrównoważony i precyzyjny, a Classic Center jest idealnie wyposażony do zapewnienia precyzji, dynamiki i czystości, których wymagają skomplikowane filmowe ścieżki dźwiękowe.

W celu uzyskania obfitego basu, Classic Center został zaprojektowany jako system bass reflex, wykorzystujący unikalną technologię Audio Physic polegającą na przepuszczaniu fal dźwiękowych przez warstwy sandwiczowe obudowy, zamiast przez konwencjonalny port bass reflex. Pozwala to uniknąć problemów powszechnie występujących w konstrukcjach z portem, eliminując chrzęst portu i redukując inne niepożądane szumy do zera.

Ponieważ w Audio Physic nigdy nie idziemy na kompromis, jeśli chodzi o jakość naszych głośników, Classic Center jest oczywiście wyposażony w wysokiej klasy terminale z serii nextgen® firmy WBT. Okazało się, że są one odporne na prądy wirowe i posiadają sprytny wskaźnik momentu obrotowego, który zapewnia idealną siłę dokręcenia, gdy są używane z wtykami spade.

Poproś sprzedawcę Audio Physic o demonstrację i więcej informacji o tym jak możesz zbudować swój własny wielokanałowy system audio wokół Classic Center, towarzyszącego mu subwoofera LUNA i innych głośników z serii Classic.

Stopy antywibracyjne Magnetyczny standard

Wersja High End naszego VCF z jeszcze większą poprawą wydajności dźwięku, ponieważ głośnik jest całkowicie odsprzęgnięty od podłogi poprzez spoczywanie na polu magnetycznym. Dostępny również jako komponent VCF Magnetic dla separatorów Hi-Fi.

Więcej informacji

Konstrukcja 2½-drożna

Głośnik 2 ½-drożny działa podobnie jak głośnik 2-drożny, ale jest uzupełniony o dodatkowy głośnik niskotonowy, który pokrywa zakres częstotliwości do 500 Hz równolegle do głośnika średniotonowego.

Konstrukcja obudowy typu Sandwich

Nasze unikalne obudowy typu Sandwich to innowacyjny sposób na powstrzymanie obudowy głośnika przed rozwijaniem własnego życia akustycznego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku naszych stylowych głośników wykończonych szkłem, ponieważ stosunkowo duża waga paneli szklanych pomaga jeszcze lepiej wytłumić obudowę.

Więcej informacji

Konstrukcja podwójnego kosza

Unikalny DUAL BASKET DESIGN firmy AUDIO PHYSIC to prawdziwa przełomowa innowacja i najważniejsza część technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, aby zapobiec i stłumić niepożądane wibracje już u źródła.

Więcej informacji

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 170 mm / 6,7"

Szerokość: 455 mm / 17.9"

Głębokość: 240 mm / 9.5"

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 455 x 240 mm / 17,9 x 9,5"

Waga: 10 kg

Zalecana moc wzmacniacza: 20 - 100 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 44 Hz - 30kHz

Czułość: 89 dB

Tweeter: 8/9" miękka kopułka

Głośnik średniotonowy: 5,9" Stożek z włókna szklanego

Woofer: 5.9" Stożek z włókna szklanego

Maskownica szklana czarna

Szkło WHITE

Szkło BLACK