AVANTERA

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś rozpiętości dynamicznej fortepianu na żywo podczas koncertu? Od delikatnego pianopianissimo, unoszącego się jak puchowe piórko, aż po brutalne ataki, przy których stalowe struny niemal chcą pęknąć? Hałaśliwa dynamika, pianoforte, wirtuozowska gra pomiędzy głośnymi i cichymi tonami, wszystko to wywołuje najgłębsze emocje.

Takie skoki dynamiki rzeczywiście stawiają kolumny przed mamucimi zadaniami. Podczas gdy fortepian wykorzystuje swoje struny i korpus do przekazywania energii dźwiękowej, głośniki muszą uwolnić ogromną ilość energii dźwiękowej poprzez swoje przetworniki. W przeciwieństwie do instrumentu muzycznego, którego korpus wyznacza barwę i głośność, obudowa głośnika musi zachować stoicki spokój. Jeśli kolumna zaczyna rezonować, to nieuchronnie prowadzi to do niekorzystnego rozbarwienia tonalnego.

Celem Audio Physic'a zawsze było zaprojektowanie kolumn w taki sposób, aby ich obudowa nie miała żadnego wpływu na reprodukcję dźwięku. Dzięki temu nowa Avantera, podobnie jak wszystkie topowe modele Audio Physic, charakteryzuje się ponadczasowym wzornictwem.Można w ten sposób uniknąć zakłócających dźwięk fal stojących powstających we wnętrzu obudowy. Usztywnienia i wyjątkowo odporne na skręcanie panele z pianki ceramicznej dodatkowo wzmacniają obudowę i oferują przetwornikom doskonałe warunki do optymalnego działania.

We wszystkich zakresach częstotliwości zastosowano przetworniki najnowszej generacji. Zarówno przetworniki, jak i różne płytki drukowane, zwrotnice i sam terminal przyłączeniowy są mechanicznie odsprzęgnięte od obudowy głośnika. Konsekwentna realizacja tej szczególnej filozofii Audio Physic znajduje odzwierciedlenie w doskonałych wynikach pomiarów i niezwykle otwartym, naturalnym brzmieniu. Ekstremalne skoki dynamiczne nowa Avantera opanowuje z łatwością, podążając przy tym zawsze ścieżką dźwiękowych cnót.

Zawsze istniała muzyka, której słuchanie przy wysokich głośnościach jest po prostu przyjemniejsze. Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył występu na żywo guru Techno Paula Kalkbrennera w niemieckiej metropolii Berlin wie, jak takie bity mogą prowadzić do prawdziwej dynamiki grupy. Tłuste, basowe brzmienie z wszechobecnym impetem opanowuje publiczność, wszechobecne lepkie powietrze ogarnia poruszające się ciała, a tysiące błysków światła migoczą w powiewach sztucznej mgły. To jest bijący puls kosmopolitycznego miasta, to jest najczystsza emocja.

Słuchając Paula Kalkbrennera przez nową Avanterę, zostaniesz dosłownie wciągnięty w klubową scenerię wielkiego miasta. Jedno dotknięcie obudowy głośnika ujawni natychmiast, jak cicho pozostaje on nawet przy wysokich głośnościach.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wielkoskalowymi utworami orkiestrowymi, fizycznie angażującymi bitami techno czy purystycznymi, skromnymi śpiewami gregoriańskimi - nowa Avantera jest tu po to, by opanować cały świat muzyki. Te akustyczne arcydzieła zapraszają w emocjonalną podróż do esencji muzyki - niezależnie od tego, jaka muzyka przypadnie Ci do gustu.

Konstrukcja 4-drożna

Głośnik 4-drożny posiada cztery różne przetworniki, które współdzielą reprodukcję całego zakresu częstotliwości. Jeden lub więcej subwooferów, jeden lub więcej wooferów, głośnik średniotonowy i głośnik wysokotonowy. Zazwyczaj częstotliwość zwrotnicy pomiędzy subwooferem a głośnikiem niskotonowym jest ustawiona na około 100Hz, podczas gdy niskie i średnie częstotliwości są rozdzielone pomiędzy 250Hz a 400Hz, a częstotliwość zwrotnicy pomiędzy głośnikiem średniotonowym a wysokotonowym jest zazwyczaj ustawiona na 2000Hz do 3000Hz.

Płyta warstwowa o strukturze plastra miodu

Bardzo sztywny materiał o wewnętrznej strukturze plastra miodu, po raz pierwszy użyty w naszej najnowocześniejszej STRUKTURZE. Jest bardzo lekki i o wiele lepiej zapobiega niepożądanym drganiom i rezonansom niż powszechnie stosowana płyta MDF.

Więcej informacji

VCT - Terminal kontroli wibracji

Niepożądane wibracje mają negatywny wpływ na jakość dźwięku, gdziekolwiek występują w ścieżce sygnału. Ponieważ AUDIO PHYSIC postawił sobie za cel walkę z niepożądanymi wibracjami i rezonansami zawsze i wszędzie, gdzie one występują, opracowano w pełni odsprzężony VIBRATION CONTROL TERMINAL (VCT).

Więcej informacji

Niewidoczny Subwoofer

Niektóre z naszych głośników wyposażone są w wewnętrzny głośnik niskotonowy wewnątrz obudowy, który zapewnia tak samo głęboki bas i uderzenie jak dodatkowy subwoofer, bez konieczności oglądania go.

Więcej informacji

Usztywnienie pianką ceramiczną

Pianka ceramiczna to zaawansowany technologicznie materiał wykorzystywany do wewnętrznego usztywnienia wielu naszych głośników. Jest ona znacznie sztywniejsza niż MDF, chociaż składa się w 85% z powietrza. Oznacza to, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie jest również częścią efektywnej objętości powietrza, które potrzebują przetworniki do pracy. Dzięki zastosowaniu pianki ceramicznej, możemy budować głośniki, które dorównują, a nawet przewyższają znacznie większe głośniki.

Więcej informacji

Bi-Wiring/Bi-Amping opcjonalnie

Większość naszych głośników posiada zwykłe zaciski jednoprzewodowe, aby uniknąć niepotrzebnych metalowych lub drucianych mostków, które mogłyby pogorszyć jakość dźwięku, gdy są używane w konfiguracji jednoprzewodowej (co jest tym, czego większość fanów Hi-Fi faktycznie używa). Jednakże, opcjonalny terminal Bi-Wiring/Bi-Amping może być zazwyczaj zamówiony z każdym nowym głośnikiem. Modernizacja tylko na specjalne zamówienie.

Konstrukcja podwójnego kosza

Unikalny DUAL BASKET DESIGN firmy AUDIO PHYSIC to prawdziwa przełomowa innowacja i najważniejsza część technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, aby zapobiec i stłumić niepożądane wibracje już u źródła.

Więcej informacji

CCAC - Ceramic Coated Aluminium Cone

Poprzez pokrycie aluminiowej membrany stożkowej specjalnym materiałem ceramicznym, AUDIO PHYSIC tworzy membranę, która jest jednocześnie bardzo lekka i niezwykle sztywna. W połączeniu z technologią ACTIVE CONE DAMPING membrana stożkowa jest praktycznie odporna na wszelkie częściowe oscylacje, które w przeciwnym razie mogłyby pogorszyć brzmienie.

Więcej informacji

Aktywne tłumienie stożka

ACTIVE CONE DAMPING to unikalny projekt redukcji rezonansów w metalowych membranach, opracowany wyłącznie przez AUDIO PHYSIC.

Więcej informacji

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 1230 mm

Szerokość: 202 mm

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 202 x 430 mm

Waga: ~ 40 kg (drewno) ~ 45 kg (szkło)

Zalecana moc wzmacniacza: 40 - 250 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 27 Hz - 40kHz

Czułość: 89 dB

Tweeter: HHCT III+

Głośnik średniotonowy: HHCM SL 

Midwoofer: Double Surround

Woofer: Double Surround

Akcesoria: Zestaw głośników VCF V Magnetic Plus

Szkło BLACK

Szkło WHITE

Fornir ROSEWOOD High Gloss

Fornir BLACK EBONY High Gloss