CLASSIC 3

Czasami mniej może oznaczać więcej - jeśli jest dobrze wykonane. Dlatego zaprojektowaliśmy nasz nowy głośnik półkowy Classic 3 bez żadnych kompromisów i zawarliśmy wszystkie techniczne subtelności naszej serii Classic w tej bardzo kompaktowej obudowie.

Na przykład, Classic 3 wykorzystuje te same, zaprojektowane na zamówienie przetworniki, co jego większy brat Classic 8: potężny głośnik średniotonowy posiada membranę wykonaną z tkanego włókna szklanego, łączącą niską wagę z wysokim tłumieniem wewnętrznym. W ten sposób skutecznie zapobiegane są zakłócające dźwięk częściowe oscylacje stożka. Stała wtyczka fazowa redukuje efekty kompresji w kluczowym zakresie średnich tonów i odgrywa ważną rolę w chłodzeniu znacznego silnika magnetycznego podczas pracy.

Głośnik wysokotonowy jest wyposażony w jedwabną kopułkę i umieszczony w małym wgłębieniu w kształcie rogu, aby subtelnie dostosować zachowanie promieniowania dźwiękowego wokół częstotliwości zwrotnej między średnimi i wysokimi częstotliwościami. W ten sposób obraz przestrzenny pozostaje szeroki, zrównoważony i precyzyjny, nawet jeśli słuchacz siedzi nieco poza tzw. sweet spotem. Zwrotnica Classic 3 również została zaprojektowana bez żadnych ograniczeń - podobnie jak w przypadku Classic 8, zastosowano w niej bezpośrednią, przewodową zwrotnicę z audiofilskimi komponentami, zamiast gorszej konstrukcji płytki drukowanej, częściej spotykanej w głośnikach tej wielkości i klasy.

Jakość wykonania jest również taka, jakiej można oczekiwać od głośników sygnowanych marką Audio Physic, z solidną obudową zbudowaną według najwyższych standardów rzemiosła. Ścianka przednia została utrzymana w jak najwęższym stanie, co pozwoliło zredukować wizualne oddziaływanie głośnika półkowego, a co ważniejsze, zminimalizować niepożądane odbicia i dyfrakcje wokół przetworników. W zależności od tego jak i gdzie chcesz używać swoich Classic 3, gorąco polecamy nasze opcjonalne nóżki antywibracyjne Audio Physic VCF II PLUS COMPONENT. Stopki te chronią delikatne powierzchnie i odsprzęgają głośnik od podłogi lub mebli, podnosząc jakość dźwięku na zupełnie nowy poziom.

Classic 3 może być naszym najmniejszym głośnikiem, ale jest to z całą pewnością prawdziwy głośnik Audio Physic z dźwiękiem i jakością wykonania, jakiej oczekują od nas fani Hi-Fi na całym świecie. Poproście Państwo o demonstrację w najbliższym sklepie Audio Physic - i bądźcie przygotowani na to, że będziecie zaskoczeni!

Stopy antywibracyjne Magnetyczny standard

Wersja High End naszego VCF z jeszcze większą poprawą wydajności dźwięku, ponieważ głośnik jest całkowicie odsprzęgnięty od podłogi poprzez spoczywanie na polu magnetycznym. Dostępny również jako komponent VCF Magnetic dla separatorów Hi-Fi.

Więcej informacji

Konstrukcja 2-drożna

Głośnik 2-drożny posiada dwa różne przetworniki, które współdzielą reprodukcję całego zakresu częstotliwości - jeden mid-woofer (w przypadku głośników centralnych często dwa) i głośnik wysokotonowy. Zazwyczaj częstotliwość zwrotnicy jest ustawiona pomiędzy 2.000Hz a 3.000Hz.

DANE TECHNICZNE

Wysokość: 350 mm / 13,8"

Szerokość: 170 mm / 6.7"

Głębokość: 285 mm / 11.2"

Wymagana przestrzeń Szerokość x Głębokość: 170 x 285 mm / 6,7 x 11,2"

Waga: ~ 7 kg

Zalecana moc wzmacniacza: 20 - 120 W

Impedancja: 4 Ohm

Zakres częstotliwości: 45 Hz - 30kHz

Czułość: 89 dB

Tweeter: 8/9" miękka kopułka

Midwoofer: 6,7" Stożek z włókna szklanego

Akcesoria: Maskownica z tkaniny, czarna

SATIN WHITE

Fornir BLACK ASH

Fornir CHERRY

Fornir WALNUT

"Jeśli chodzi o brzmienie Audio Physic Classic 3 to dla jednych te kolumny będą nijakie, a dla innych będą mieć wszystko, co powinny mieć kolumny w tej cenie. Kiedy Classic 3 mają coś zagrać, to po prostu zagrają, bez dużego ingerowania w muzyczną treść i narzucania własnego charakteru brzmienia. Jeśli płyta będzie zrealizowana jasno i szczupło w basie, to niemieckie monitory to po prostu uwidocznią. Z kolei, gdy będziemy za ich pośrednictwem odtwarzać muzykę nagraną w sposób zrównoważony ze studyjną perfekcją godną najlepszych realizacji, to również to usłyszymy. I to jest właśnie atut Classic 3.

Niemieckie monitory wprowadzają do muzyki nie więcej emocji niż wymaga tego muzyczny materiał, co z pewnością dla melomanów i osób posiadających duże kolekcje płyt będzie wielkim atutem. Classic 3 są kolumnami łatwymi do wysterowania, nie kapryśnymi i dobrze czującymi się w towarzystwie zarówno lampowych, jak i tranzystorowych wzmacniaczy. Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję je usłyszeć, to przekonacie się, co to jest niemiecka precyzja i dokładność w wydaniu Audio Physic."